treumer: (Default)
( Nov. 29th, 2010 01:40 am)
Величезне спасибі gloria-ma за цю серію постів:


Рік 1929

Задумала серію постів, такий собі конспект по праці Ігоря Кочуровського "Генеральна реконструкція українського села в роки 1929 - 1933".
Праця ця була створена на еміграції, тому, можливо, і неповна - в ній може не вистачати якихось відомостей і точних цифр, які відомі зараз; але в першу чергу вона особлива, як спробою перерахувати всі причини, що привели до Апокаліпсису, так і тим, що автор рекоструює те, з чим знайомий реально - бо сам жив в такому ж селі на Ніженщині (пізніше в Курську).

20-ті роки

5-10% побільшовиченого селянства, яка фактично і вирішила перемогу більшовиків в Україні була оформлена в 20-ті роки організаційно в комнезами.

За ними закріпилася влучна назва "активісти". Відзначалися фанатичною відданістю "міровой рєволюції" і "дєлу Лєніна-Сталіна" , безугавною і несамовитою діяльністю в ім"я цих цілей.

Село офіційно було поділено на три групи: незаможників, середняків і куркулів. Шалену ненависть активістів було свідомо і дуже спритно спрямовано на куркулів.

1929 р.
Напровесні цього року озброєні мисливськими дробовиками групи активістів пройшли селами - від хати до хати - і вистріляли всіх собак. Це називалося "заготовля пушнини".

Городяни, потрапивши до села в 30-х роках, дивувалися відсутності собак і думали, що голодні селяни поїли своїх псів. Але псів було знищено заздалегідь. (великий собака,захищаючи хазяїв, може дуже непогано попортити шкірку або й розігнати всю групу активістів. Собака - це теж зброя. прим.-моє)

Більшовики закріплюються на селі. Сільська влада скрізь у руках перевірених більшовиків, які спираються на "актив" і сексотів.
Сексоти поділяються на тих, хто служить за совість і тих, хто служить за страх.

Перші - це комуністи, комсомольці і піонери (особливо останні).
Другу групу складали донощики, які в минулому були чимось заплямовані, зокрема, політично.
Також всюди існували платні сексоти.
treumer: (Default)
( Nov. 29th, 2010 02:01 am)


Рік 1930

В лютому 1929 р. був заарештований Юрко Тютюнник. В 1930-му розстріляний. Ех, хто б зібрав дані по арештам бувших антибільшовицьких реабілітованих рад.радою, військових ватажків – цікава була б, напевно, статистика. Може з неї навіть можна було б вивести деякі закономірності…(прим.моя)

Влітку 30-го почалися арешти підпільників. Там, де агенти ГПУ не були досить пильними, вибухли повстання, але уряд зумів їх швидко локалізувати.
Вибух народного гніву обмежувався звичайно вбивством якого-небудь уповноваженого з району або свого комуніста, розбиттям комори з зерном, визволенням чи спробою визволити заарештованого підпільника. В тих місцях, де дійшло до повстань, влада проводить агітацію, що винні не партія та уряд, а окремі місцеві керівники. (знайома тактика, еге ж? до сих пір застосовується. - прим.моя ).
Приїзджають слідчі з центру, розстрілюють місцевих комуністів за зловживання. Заспокоюють таким чином народ, а тим часом виловлюють керівників повстання і розстрілюють їх також.

Селян женуть до колгоспу агітацією, биттям, економічними утисками.
Крім «єдиного податку», вводиться «самооподаткування», виникають нові поняття «контрактація», «план до двору», «експортні господарства».

Самооподаткування йде на місцеві потреби – фактично, на виплату «преміальних», «культурних», «командирувальних» та інших сум, що пливуть до кишень місцевих партійних керівників.

Контракція – це ніби домовленність наперед: уже навесні селянин підписує, скільки і чого він «обіцяє» здати.
«План до двору» - прогресивний натуральний податок, який щоразу збільшується, - аж поки селянин стає неспроможним платити.

«Експортні господарства» - родини, призначені на вивіз («експорт») у тайгу.


Год: 2001
Жанр: Folk
Страна: Хорватия
Формат: MP3 320 kbps

Треклист:
1. Crveno cvetje i modro/Red and blue flowers (Bilogora)
2. Maro, Maro/Oh, Mara, Mara (Hrvatsko zagorje)
3. Ljubio se bijeli golub/A white dove’s love (Slavonija)
4. Oj, ti domek zlati/Oh, you golden home (Medimurje)
5. Dosel mi je list/I recived a letter (Medimurje)
6. Kajkavski instrumental/Kajkavian instrumental
7. Durdevska kisica/St.George’s day (Slavonija)
8. Bizli-buzli (Prigorje)
9. Na ivanjsko navecerje/On a midsummer’s eve (Podravina)
10. Klincek stoji pod oblokom/Love beneath the window (Medimurje)
11. Instrumental (Narodna/M.Dedic)

Flameupload
.

Profile

treumer: (Default)
Klodius

Most Popular Tags

Powered by Dreamwidth Studios

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags